Dámská kola

Ženám na míru

Dámská kola respektují odlišný poměr délky trupu a končetin - ženy mají oproti mužům delší nohy, kratší trup a širší posazení pánevních kostí.

I když ve finále je jedno, jestli jste muž nebo žena, u výběru kola platí pro obě pohlaví stejné principy - kolo vám musí sedět a musí vyhovovat potřebám, pro které si jej budete pořizovat.

Snížené, kratší a lehčí rámy
Pro snazší nasedání, manipulaci s kolem i obratnější jízdu.
Pohodlnější
sedla
Anatomicky tvarovaná a gelová pro komfortní posez.
Užší řidítka
Ženy nemají tak široká ramena a proto je třeba myslet i na rozměr řidítek.
Nabídka dámských kol je pestrá

Nevybírejte kolo jen podle barvy

Nevybírejte kolo jen podle barvy

Vybírejte podle toho, jaký typ jízdy preferujete

Treking

Treking

Trekingová kola jsou ideální pro turistické pojetí, pro dlouhé i několikadenní výlety, při kterých je dobré mít dostatek pohodlí. Mají dostatek vybavení na převoz zavazadel i jízdy za nepříznivého počasí, případně dojezd v noci. Trekingová kola mají kratší rám, který nám umožňuje vzpřímený posez a tím pádem pohodlnější jízdu.

Cross

Cross

Krosová kola jsou určena pro sportovnější jízdu a kratší jednorázové vyjížďky. Krosová kola mají delší rám a tím pádem umožňují položenější posez pro vyšší efektivitu šlapání.

Country

Country

Cross Country kolo, neboli klasické horské kolo, je určeno pro jízdu mimo zpevněné komunikace a dokáže zdolat úplně všechen terén. Pláště jsou široké, aby lépe tlumily nárazy a měly větší přilnavost na rozbitém a kluzkém podkladu.

Speed

Speed

Nejrychlejší, nejlehčí a nejaerodynamičtější typ kola. Je určeno pro rychlou jízdu na zpevěněných komunikacích. Rám je koncipován tak, aby byl co nejpevnější a zároveň co nejlehčí, geometrie je volena tak, aby kolo rychle a přesně reagovalo na podněty jezdce.

City

City

Potřebujete se nějak dopravit do práce nebo na nákup? Potom se vám bude hodit městské kolo. Městská kola jsou uzpůsobena pohybu po městských silnicích a chodnících. Počítají s tím, že na nich pojede člověk v civilním necyklistickém oblečení. Posed je vzpřímený a pohodlný.

Často vídáme, že muž si svůj bike vyladí do posledního detailu a ženě pořídí kolo z kategorie "to ti bude stačit". A pak se diví, že jí to na kole nebaví. Jak by taky mohlo, když on si sviští a ona se dře.
Dámy, nenechte se odbýt.

Jan Šrámek
Stavte se

Dámská kola u nás nejsou jen doplňkový sortiment, ale tvoří samostatnou kategorii naší nabídky.

Dokud si na kolo nesednete, nemůžete nikdy posoudit, jak vám bude vyhovovat. U nás se můžete na vybraných kolech projet a vyzkoušet si, které vám bude sedět nejlépe.